Dlaczego warto sięgnąć po żel masujący z naturalną roślinną gąbką luffa pod prysznicem?

obraz wyróżniający post

Luffa to całoroczna roślina pnąca z pięknymi żółtymi kwiatami. Jej owoce są cylindryczne, a podczas dojrzewania wnętrze transformuje się w gęstą sieć włókien na kształt siatki. Jest to jedyna znana roślina, która jest hodowana i może być używana właśnie jako gąbka. Luffy były uprawiane już setki lat temu w celu wprowadzenia luksusu podczas kąpieli w bogatych domach.

Warto wspomnieć, że luffa słynie z wielu dobroczynnych właściwości: W gąbce
nie rozwijają się w nich bakterie, dzięki czemu są bardziej higieniczne. Ponadto, jest to produkt hipoalergiczny, stymulujący krążenie oraz pomagający w profilaktyce i zwalczaniu cellulitu. Roślina ta
działa jak naturalny peeling (złuszczają martwy naskórek), wygładzając skórę. Dzięki temu, używanie gąbki luffa w codziennej pielęgnacji wspomaga wchłanianie preparatów pielęgnujących skórę. Skóra przy systematycznym stosowaniu luffy staje się delikatna, świeża, zdrowa, nabiera elastyczności i sprężystości, co czyni ją delikatną w dotyku. Dzięki połączeniu żelu i gąbki w jednym preparacie możesz korzystać z zalet codziennego masażu.

Opublikowano w Blog